3D İpek Kirpik & Kirpik Lifting


Uzmanlık Eğitim Alanları

EĞİTİM


TEORİ


PRATİK


DİPLOMA


Kirpik Lifting Nedir ?

‘Kirpik Lifting’ adından da anlaşılacağa üzere kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

Sonuç; Daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar.

‘Kirpik Lifting’ kirpik permasına, ipek kirpiklere, takma kirpiklere, kirpik kıvırıcılara, önemli bir alternatiftir. Çünkü, derin ve etkileyici bakışlarınız için takma kirpikler yerine yalnızca kendi kirpiklerinizi kullanıyoruz.

Gelin Sizde Kirpik Lifting Uzmanı Olun!

Salonunda yeni bir hizmet sunmak isteyen kuaförler ve güzellik uzmanları, yarım günlük bir eğitim ile kendi salonlarında ‘Kirpik Lifting’i rahatlıkla uygulamaya başlayabilir.

 

Kirpik Lifting Eğitim İçeriği

Hedefimiz:

Hijyenik ve güvenilir ‘KİRPİK LİFTING’ uygulamasını öğrenmekle birlikte; müşterilere de uygulama tekniklerini öğretebilme becerisini kazandırmak.

Bu sayede bakışları, 3 ay boyunca güzelleştirip; kirpiklerin tıpkı maskara sürmüş gibi daha uzun ve daha dolgun bir görünüm kazanmasını sağlamak…

Eğitim Programı:

1-Kirpiklerinizi Tanıyalım: Kirpik anatomisi, kirpiğin canlılık süresi, kirpik morfolojisi

2-Hedef Pazarı Tanıyalım: Pazardaki çeşitli uygulamalar ve sunum teknikleri

3-Malzemelerimizi Tanıyalım: Kullanılması gereken malzemeler (Öncelik sıralamasına göre)

4-Ürünlerimizi Tanıyalım: Ürünlerin içeriği, kullanım şekli, işlevi, hijyen ve güvenlik koşulları

5- Kullanımda dikkat edilecek noktalar: Kullanım kılavuzu ve kullanılacak malzemelerde sıralamanın önemi.

6-Önemli noktaların üzerinden geçelim: Müşterilerimiz için önemli bilgiler

7-Örnek Uygulama: Model üzerinde uygulama; satış ve pazarlama desteği

8-Alışveriş: Ürünler ve toplu alışveriş

Kurumumuzda 1 gün süren kirpik lifting eğitimi uygulama ağırlıklı olup, özel eğitim olarak verilmektedir.

Bu konuda uygulama yapmak gerçek uzmanlık, el mahareti, tecrübe, pratiklik ister.

Akademimiz bünyesinde yer alan ipek kirpik eğitimi ile kısa sürede pratik uygulamalarla sizin elinizi uygulamaya alıştırarak pratik bir şekilde uygulama yapar bir şekilde programı tamamlıyoruz. % 100 öğrenme garantili olan akademimizin diğer programlarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Dünyada başlayan ipek kirpik  furyası Hollywood starlarından sonra sokağa indi. Jennifer Lopez’in çarpıcı bakışlarının sırrı ipek kirpik (mint lashes) olduğu anlaşılınca bu akım dünyada aldı başını gitti.

Son derece natürel görünüşlü olan ipek kirpik uygulaması diğer takma kirpik uygulamalarından son derece farklıdır. Hem yapılış hem görüntü itibari ile farklılık gösterir. Doğal kirpik görünüşündedir. Asla abartılı ve frapan durmaz.

Yapılış olarak da ortalama 1 – 1,5 saat arası süren bu uygulamada her bir kirpik telinin üzerine birer adet kirpik yapıştırılması ile uygulanır. İdeal ve düzgün uygulamada bu kaidelere dikkat edilerek yapılmalıdır. Aksi taktirde kullanım olarak kısa süreli bir kullanım olur ve görünüş de doğal olmaz.

Kurumumuzda 2 gün süren 3d ipek kirpik eğitimi uygulama ağırlıklı olup, özel eğitim olarak verilmektedir. Bu konuda uygulama yapmak gerçek uzmanlık, el mahareti, tecrübe, pratiklik ister.